Ufak Şeyleri Dert Etmeyin

Tür: Kişisel Gelişim

Yazar: Dr. Richard CARLSON

İlk yayınlanma tarihi: 1999

Özeti

Don’t Sweat The Small Stuff … and it’s all small stuff” özgün adlı eserin Türkçe adı “Huzurlu Olmak İstiyorsanız Ufak Şeyleri Dert Etmeyin Hepsi de Ufak Şeylerdir” yazarın vermek istediği mesajların özlü ifadesidir.. Önerilenler, yazarın kişisel yaşamından ve müşterilerinin yaşamlarından kesitlerle örneklenmiş ve açıklanmıştır.

Dr. Richard Carlson, ‘Mutluluk yolculuğun kendisidir  ‘diyor.  Bizlerde kendi hayat yolculuğumuz sırasında ‘ufak şeyler’ diyebileceğimiz pek çok olumsuzluklarla karşılaşıyoruz ve karşılaşmaya devam edeceğiz. İşte bu ufak şeyleri  dert etmemeyi başarabilirsek  , daha ılımlı ve sevecen olabilmek için kendimizde daha çok enerji bulabiliriz. Bu sayede yaşamın güzelliğinin de  tadını çıkarabiliriz.

Sıcak ve samimi bir dille kaleme alınmış bu kitabı keyifle okudum. 100 maddede  yer alan  minik tavsiyeler sayesinde belki bende daha sabırlı olmayı , ipin ucunu  az da olsa bırakabilmeyi , bazı şeyleri kabullenmeyi , tabiî ki de ufak şeyleri dert etmemeyi ve içinde bulunduğum anı yaşamayı başarabilirim.

Kitabı en kısa zamanda okumanız ve yazarında sizlerden istediği gibi kendinize çok değer vermeniz dileğiyle…

Arka Kapaktan

San Fransisco Chronicle´ın okuyucuları arasında, hangi kitabın hayatlarını değiştirdiğine dair yaptığı bir ankette, “ufak şeyleri dert etmeyin” birinci sırada yer aldı.

New York Times Bestseller Listesinde 100 haftayı aşkın bir süre boyunca yerini koruyan kitap, 135 ülkede ve 35 dilde yayınlandı.

USA Today´de 2 yıl ardarda en çok satan kitap oldu.

“Pek çok insan yaşam enerjilerinin büyük miktarda “ufak şeyleri dert ederek” harcadıkları için, yaşamın güzelliğini ve büyüsünü tümüyle ıskalamaktadırlar. Çabalarınızı bu hedefe doğru yönelttiğiniz takdirde daha sevecen ve ılımlı olabilmek için kendinizde çok daha fazla enerji bulacaksınız.”

Kitap Hakkında Bilgi

Ufak Şeyleri Dert Etmeyin’ New York Times Besteller Listesinde 100 haftayı aşkın bir süre boyunca yerini koruyan bir kitaptır. 135 ülkede ve 35 dilde yayınlandı. Amerike da ilk defa bir kitap bir yılda 5.7 Milyon sattı. En başarılı kişisel gelişim kitaplarından biridir. Öğrenmek isteyen fakat çok uzun kitapları okumakta zorlanan insanlar için ideal bir kitaptır. özet niteliğinde yazılmış olan bu kitabı  okuyan kitlenin çoğu beğendiğini ve günlük hayatında uygulamaya koyulabildiğini söylüyor.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 7 Average: 4.3]

Benzer Konular

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

24BeğenenlerBeğen
866TakipçilerTakip Et
5TakipçilerTakip Et
26AboneAbone Ol

Son Konular

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 7 Average: 4.3]