Kendine İyi Davran Güzel İnsan

Tür: Kişisel Gelişim, Psikoloji

Yazarı: Beyhan Budak

İlk Yayınlanma Tarihi: 2019

Özeti

Kitabımız beş ana bölümden oluşuyor. İlk bölümünde yazar, neden herkese ‘güzel insan’ diye hitap ettiğini açıklıyor. Yine aynı bölümde kendimize iyi davranmanın ne demek olduğunu anlatırken bahsettiği değişimle kendimizi sorgulamamızı sağlıyor.

Sonraki bölümlerde ilişkilerden , kimi nereye koymamız gerektiğinden , yapılmış hatalardan , modern  dünyanın insana dayattıklarından bahsediyor. İçinde bir sürü konu yer alan bu kitabı okurken yazarımızla sohbet ettiğinizi düşünebilirsiniz. Kitap boyunca sadece size hitap etmesi, kendi hayatından kesitlere yer vermesi, karşılaştığı vaka öyküleri ile anlatmak istediği konularla ilgili sorunlar yaşayan bizlere yardımcı olmaya çalışması bu kitabın artıları arasında.

Ben yazarımız ile Gri Koç ile tanışmıştım ve kitabını  görünce  hemen okumak istedim. Okurken sıkılmadığım,  kendimden bir şeyler bulduğum, sizler içinde faydalı olacağını düşündüğüm bu kitabı okumanızı tavsiye ederim. Beyhan Budak hocamızın da emeğine sağlık.

Tanıtım Bülteninden

Kendine İyi Davran Güzel İnsan Kitap Açıklaması

Sen kendin için bir şey yapmıyorsan kim senin için bir şeyler yapacak? Sen kendi yaralarını kendin sarmadan, kim sana yardım edebilir gerçekten? Eğer başkaları için önemli olmadığını hissediyorsan, ilkönce kendine şunu sormalısın: Ben kendim için önemli miyim?

Seninle bir yolculuğa çıkacağız bu kitapla birlikte. Her insanın içinde bir sağlıklı bir de sağlıksız bir “ben” vardır. Sağlıksız ben kontrolü devraldığında, insan kendine zarar verir. İşte bu kitapla çıkacağımız yolculuğun amacı, içindeki güzel insana yani sağlıklı bene ulaşmak.

Bu yolculukta, kaygılarınla baş etmek ve kafaya takmamak için hangi yöntemleri kullanabileceğini, olumsuz düşüncelerini nasıl kontrol edebileceğini, sağlıklı ilişkilerini geliştirirken, sana zarar veren zehirli insanlardan kendini nasıl koruyabileceğini, hangi alanlarda mücadele etmenin anlamlı olduğunu, hangi alanlarda hayatı ve getirdiklerini kabullenmen gerektiğini, içindeki değersizlik hissini nasıl yenebileceğini ve kendini nasıl dönüştürebileceğini keşfedeceksin.

Hazır mısın bu yolculuğa?

Kitaptan Alıntılar

Sen kendine iyi davranmazsan kimse sana iyi davranmıyor bir insana en büyük zararı diğer insanlar değil kendisi veriyor.

Sen kendin için bir şey yapmıyorsan kim senin için bir şeyler yapacak ? Sen kendi yaralarını kendin sarmadan, kim sana yardım edebilir gerçekten? Eğer başkaları için önemli olmadığını hissediyorsan, ilk önce kendine şunu sormalısın: Ben kendim için önemli miyim?

Hayallerine aşık ol ama bunu saplantı haline getirme. Karşılık bulamadığın da yoluna devam etmelisin.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 7 Average: 4.4]
Önceki KonuEmpati
Sonraki KonuElia İle Yolculuk

Benzer Konular

2 YORUMLAR

  1. Beyhan hocamızla üniversite sınavına hazırlanırken tanıştım. Bu kitabında öğrenci arkadaşlarımıza faydalı olacağını düşünüyorum. Paylaşımınız için teşekkürler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

24BeğenenlerBeğen
866TakipçilerTakip Et
5TakipçilerTakip Et
26AboneAbone Ol

Son Konular

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 7 Average: 4.4]