İhsan Oktay Anar

Doğum: 1960 (59-60 yaşında) Yozgat

Meslek: Yazar, Yardımcı Doçent

Ödülleri: 2009 yılında Erdal Öz Edebiyat Ödülü

Hayatı

İstanbullu bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Anar, babasının mesleği gereği ilk ve ortaokulu İstanbul’da okumuş, liseyi de İzmir de okumuştur. Lise ve Üniversite dönemlerinde, gündüzleri tabela boyamaya başlamış, bu işi üniversiteye kadar devam ettirmiş ve üniversiteyi kazandıktan sonra bırakmıştır. Akabinde Eğe Üniversitesi Felsefe Bölümüne devam eden Anar, askerlik görevini ertelemek için aynı üniversitede yüksek lisans eğitimine devam etmiştir.

Okuldan çok kütüphaneye giden Anar, bu nedenle Karşıyaka Erkek Lisesi’nden atılmıştır. Çalışmalarını roman alanında yoğunlaştırmış ve 2018 itibarıyla yedi romanı yayımlanmıştır. Anar’ın 1991’de yazdığı ve yayımlatmak için dört sene boyunca çeşitli yayınevleriyle görüştüğü Tamu adında yayımlanmamış bir romanı da mevcuttur. Anar, daha sonra bu eserini tekrar incelediğinde beğenmemiş ve yayımlatmaktan vazgeçmiştir.

Edebiyatçılar Derneği ve PEN Yazarlar Derneği üyesidir. İlk öyküsü “Kâfirler İçin Apologya” Nisan 1985’te Morköpük dergisinde çıktı. İlk romanı Puslu Kıtalar Atlasıdır.

Eserleri

İhsan Oktay Anar Sözlerine Bakmanızı Öneririz.

Sayfamızda İhsan Oktay Anar’ın Sözleri, Mesajları ve Alıntıları yer alıyor.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 2 Average: 4]
admin
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

Benzer Konular

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

24BeğenenlerBeğen
866TakipçilerTakip Et
5TakipçilerTakip Et
26AboneAbone Ol

Son Konular

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 2 Average: 4]